Jel

Jel üretimi temel olarak farklı hammaddelerinin karıştırılıp belirli sıcaklıkta tepkimeye girmesiyle elde edilmektedir. Yüksek teknoloji ürünü olan bu hammaddeler tepkime sonrasında hacim değişikliği yaşamadan esnek ve dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Bu teknolojide jel hammaddeleri şeffaf olup müşteri isteği doğrultusunda ürünler,  renklendirmek vasıtasıyla talep edilen renk ve yumuşaklıkta üretim yapılmaktadır.

Buradaki ürün çeşitliliği de oldukça zengindir. Medikal ürünler, iç tabanlıklar, ayak koruma ve bakım ürünleri, mousepadler gibi ürünler mamul olarak üretilmektedir. Tüm bunların yanında jel üretimi diğer yüksek yoğunluklu poliüretan ve memory poliüretan teknolojileriyle entegreli olarak bu bölümlere yarı mamul olarak katkı sağlamaktadır.

Ürünler, yüksek yoğunluklu olması ve esnekliğin kontrol edilebilmesi sebebiyle yüksek kaliteye sahiptir. Dayanıklı ve hafif olmasından dolayı çok tercih edilmektedir.

Ürünün üretimi, hammaddenin makinedeki tanklara ayrı ayrı yüklenmesi ile başlar. Pompalar vasıtasıyla makinenin karışıtırıcı bölümünde karışıtırlarak manual olarak kalıplara dökülerek  yapılmaktadır.Kullanılan bu makineler mobil ve son derece teknolojik olmalarından dolayı üretimde farklı enjeksiyon makinelerine kolayca entegre olabilmektedir. Kullanılan kalıplar ise vakumlu olup, kaplama olarak fazlasıyla çeşitlilik sunabilmektedir. Kalıplar ayarlanabilir ısı sistemi ve vakum sistemine sahip olan sabit tabla üzerine yerleştirilerek üretim yapılmaktadır. Kullandığımız her makinede olduğu gibi bu makine de kendini temizleme özelliğine sahiptir.Hammaddenin temas ettiği her yüzey otomatik olarak temizlenmektedir.

Üretimde makine ve kullanılan hammaddenin yeni ve teknolojik olması müşteri memnuniyeti açısından bütün taleplere cevap verebilecek düzeydedir.

BİZE ULAŞIN

Sorularınız, önerileriniz veya şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz.