Yüksek Yoğunluklu PU

Yüksek yoğunluklu poliüretan üretimi, farklı hammaddelerinin karışımı sonrasında tepkimeye girmesiyle elde edilir. Ürünün sertlik, renk, kaplama gibi özellikleri müşterinin isteğine göre değişmektedir.

Ürün çeşitliliği kullanılan hammaddenin özelliği ve makinelerin yüksek teknolojiye sahip olmasından dolayı fazladır. Ürün rengi olarak müşteri isteği doğrultusunda hareket edilir ve her renk ürün üretilebilir. Yüksek yoğunluklu poliüretan malzemeyle, iç taban, medikal ürünler, motosiklet koruyucu donanımları, mousepad, bileklik gibi ürünler üretilmekte olup bu ürünlerde her model için farklı özellikler olabilmektedir. Ayrıca ürünlerde rahatsız edici herhangi bir koku yoktur. Ürünlerin yüksek yoğunluklu olması ayaktaki ve diğer kullanım alanlarında gün boyu rahatlık ve konfor sağlamaktadır ve uzun süreli kullanıma olanak sağlamaktadır.

Yüksek yoğunluklu hammadde, TPU ve Jel hammaddeleri ile de entegre olarak çalışabilmektedir. Bu hammaddeler ürüne yeni özellikler katmaktadır.

Ürünlerin üretimi, yukarıda bahsedilen hammaddelerin makinenin tanklarına ayrı ayrı yüklenmesi, yüklenen hammaddenin pompalar vasıtasıyla makinenin karışıtıcı bölümüne iletilmesi ve gerekli ayarların yapılması sonrasında hammaddeler karıştırılır ve kalıba döküm gerçekleştirilir. Belli süre ve sıcaklıkta kalıplama işleminden sonra reaksiyonunu tamamlayan ürün kalıptan çıkarılır.

Ürünlerin üretimine başlanmadan önce hammadde, olması gereken referans aralıklarına göre, serbest yoğunluk, tepkime süresi gibi testler ile kontrol edilmekte. Üretime başlayıp ürün alındıktan sonra teknolojik test cihazlarıyla sertlik, dayanıklılık testleri yapılmaktadır. Testlerden geçen ürünler seri üretime başlar ve üretim sırasında ürünler sürekli kontrol edilmektedir.

BİZE ULAŞIN

Sorularınız, önerileriniz veya şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz.