Memory PU

Memory poliüretan üretimi farklı hammaddelerinin karışımı sonucunda tepkimeye girmesiyle elde edilir. Ürünün kalıplama işlemi oldukça teknik prosesleri içerdiği gibi kalitesi de bu ölçüde yüksektir. Ürün yeni teknoloji olup, hafızalı, yüksek esnekliğe, aşınma direncine ve yüksek dayanıklılık özelliklerine sahiptir. Ayrıca ürünlerde herhangi bir rahatsız edici koku yoktur. Ayakta rahatlık ve konfor sebebiyle çok tercih edilmektedir. Memory poliüretan ürünü genel olarak mavi renkte üretilmekte olup müşteri isteği doğrultusunda farklı renklerde üretim yapılabilmektedir. Ürünlerin yoğun olması ve gözenek yapısının sık olmasından dolayı ayakta gün boyu rahatlık ve konfor sağlamaktadır.

Memory poliüretan ile iç taban üretimi kumaş, deri, gibi malzemeler ile kaplandığı gibi kaplamasız olarak ta üretim yapılmaktadır. Ürünün sertlik, renk, kaplama gibi özellikleri müşterinin isteğine göre değişmektedir. Ürünler jel hammaddesiyle de entegreli çalışabilmekte ve ürüne jel hammaddesine göre yeni özellikler ilave etmektedir.

Ürünlerin üretimi, yukarıda bahsedilen iki hammaddenin makinenin tanklarına ayrı ayrı yüklenmesi ve gerekli ayarların yapılması sonrasında karıştırılması ile enjekte edilerek yapılmaktadır. Belirli süre ve sıcaklıkta kalıplama işlemi gerçekleştirilir ve reaksiyonunu tamamlayan ürün kalıptan çıkarılır.

Ürünlerin üretimine başlanmadan önce hammadde, olması gereken referans aralıklarına göre, serbest yoğunluk, tepkime süresi gibi testler ile kontrol edilmektedir. Üretime başlayıp ürün alındıktan sonra teknolojik test cihazlarla sertlik, dayanıklılık testleri yapılmaktadır. Testlerden geçen ürünler seri üretime başlar ve üretim sırasında ürünler sürekli kontrol edilmektedir.

BİZE ULAŞIN

Sorularınız, önerileriniz veya şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz.