TPE

TPU, yüksek aşınma direnci, yüksek esnekliği ve kolay kalıplanabilirliğe sahip bir poliüretan termoplastik elastomerdir. Üretimimiz hammaddenin yoğunluk ve sertlik farkından dolayı iki farklı şekilde yapılmaktadır. Esnekliği fazla olan üretimimiz genel olarak iç taban üzerine olup bir tabanda 3 farklı renk ve yumuşaklıkta üretim yapılabilmektedir. Buradaki farklılık müşteri tercihine göre belirlenmektedir.

Farklı ayak yapısına uygun modellerimiz mevcut olup bu modellerde ayağın bölgesine göre sertlikler değişkenlik göstermektedir. Ürünlerde genel olarak şeffaf, sarı,mavi,beyaz,siyah ve gri renkler kullanılmaktadır. Farklı renklerde de üretim yapılabilmektedir. Kaplama olarak, kumaş, deri,sünger vb malzemeler kullanılmaktadır.

Üretim ilk olarak granül halde gelen hammaddenin makine tankına yüklenmesiyle başlar. Makinedeki teknik ayarlar sağlandıktan sonra, makine kalıba döküm işlemine hazır hale gelir. Yeni ve son teknoloji olan makinelerimiz kalıpları otomatik soğutmakta ve ürüne ait tüm bilgileri kontrol etme olanağı sağlamaktadır. Granül halde gelen hammadde makine içerisindeki yüksek ısıyle eritilir. Eritilmiş hale gelen hammadde makinenin sistemi sayesinde kalıba belirli basınç ile döküm yapılmaktadır. Belirli süre sonra kalıplama işlemi gerçekleşir ve ürün kalıptan çıkarılarak buradaki üretim tamamlanır.

Esnekliği az olan üretimimiz genel olarak iç tabanlığa yarı mamul olarak desteklemektedir. Müşteri isteği doğrultusunda farklı modellerde aksesuar ve toka vb ürünler üretilebilmektedir.

BİZE ULAŞIN

Sorularınız, önerileriniz veya şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz.