İLK GÜNDEN BERİ DOĞA DOSTU.

Akform olarak sadece bugünü değil yarınları da düşünerek hareket ediyoruz. Sürdürülebilir enerji ile atıklarımızı da değerlendirerek üretim yaptığımız felsefemiz ile yarınlara örnek olmak gelecek nesilleri de düşünerek hareket edip uzun vadeli planlarımızı hayata geçirerek destek olmak istiyoruz.

%98 üretim sonrası atık malzemeden oluşan Recycled Orthoflex, üretim sonrası atık malzeme döngüsünü kapatan ve bizi SIFIR atık nihai hedefine yaklaştıran daha sürdürülebilir teknolojilerin yaratılmasına yönelik genişleyen taahhüdümüzün bir sonucudur. Yeni bir Ar-Ge merkezinin oluşturulmasıyla, tüm atık malzemeleri yakalayıp yeniden kullanarak tedarik zincirimizi uçtan uca optimize eden daha sürdürülebilir çözümlerin sürekli olarak geliştirilmesine yatırım yaptık

Tesisimiz üretim ve tesisimizi ısıtmak için temiz güneş enerjisi kullanıyor ve bu da fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı azaltıyor. Bulutlu günlerde fabrikamız verimli bir hava kompresörü tarafından sağlanan ısıyı kullanarak çevresel etkimizi sınırlandırır.

Sıradan çoklu torbaların ayrışması yüzlerce yıl alır, bu da kirliliğe neden olur ve deniz yaşamını hapseder. Bu nedenle ürünlerimizi doğal kireçtaşından elde edilen kalsiyum karbonattan yapılmış torbalarda paketliyor ve teslim ediyoruz. Çantalar su geçirmez, yırtılmaz, haşerelere karşı dayanıklıdır ve 10-12 ayda doğal olarak biyolojik olarak parçalanır.

Herhangi bir Orthoflex iç tabanına baktığınızda küçük siyah benekleri fark edeceksiniz. Teknolojimizin bir parçası olan bu siyah benekleri 1 milyondan fazla tabanlığımızda kullandık. Dayanıklılık, nefes alabilirlik, yastıklama ve rahatlık sağlamasının yanı sıra her yıl 300 metrik tondan fazla geri dönüştürülmüş kauçuğun çöplüklere girmesini önler. Üretim sürecindeki döngüyü kapatmak için ayakkabı topluluğu içinde üzerimize düşeni yapmamıza yardımcı oluyor.