Orthoflex

Uygun formülasyonda gerekli olan kimyasalların hareketli konveyör yapıya sahip sünger döküm makinesine pompalar yardımıyla enjekte edilmesi sünger üretim hattını oluşturmaktadır. Poliüretan yapılı sünger döküm hattımızda üretimini sağladığımız ürünlerimiz %5 geri dönüştürülmüş kauçuk içermektedir. Ortam şartlarının standartlara uygun olması üretim için çok önemlidir. Döküm sonrasında hazırlanan bloklar istenilen kalınlıklarda hassas makinelerde kesim yapılır. Ortalama 30 metre uzunluğunda 1,5 metre genişliğinde toplar halinde kesim işlemi tamamlanarak müşterilerimize sarılmış top halinde ulaştırılmaktadır.

Orthoflex süngerlerimiz, açık hücreli, antibakteriyel, parfümlü ve yüksek esnekliği sebebi ile dayanıklı olmasından kaynaklı iç taban üretiminde çok tercih edilmektedir.

Yoğunluk ve sertlik testleri ile sünger kalitesi ölçümleri yapılarak müşteri memnuniyeti en üst seviyede karşılanmış olur. Ürünlerimiz istenilen renkte, parfümlü/parfümsüz yapılabilmekte olup, antibakteriyel özelliğe de sahiptir.

Standart üretimimiz olan aralıklar aşağıdaki tabloda bulunuyor.

 

ÜRÜN ADI DENSİTY (kg/m3) SHORE C KALINLIK (mm)
Orthoflex MDI 95 ± 10 25 ± 5 2-20
Orthoflex MDI 80±10 20±5 2-20

Üretim Renklerimiz

Özellikle iş ayakkabıları başta olmak üzere, ayakkabı sektöründe iç taban olarak kullanımı yaygındır.